«Планета ЖИТО і МИР» МБФ Портал, MBF Портал, mbfportal.com
Дата публикации: 27.06.2013 в 19:00

«Планета ЖИТО і МИР»

«Планета ЖИТО і МИР»

Назва проекту: «Планета ЖИТО і МИР» (організація дозвілля та відпочинку дітей міста Житомира, сприяння їх духовному, моральному, інтелектуальному та фізичному розвитку, профілактика негативних явищ та пропаганда здорового способу життя ).

Назва організації, що подає проект: Житомирська обласна благодійна організація «Планета для дітей».

Актуальність проекту

Докорінні зміни, що відбуваються в соціально-політичній та економічній сферах України справляють великий вплив на формування молодого покоління, його соціалізацію. Зниження виховного потенціалу школи, сім’ї та роботи за місцем проживання, відсутність чітко встановлених ідеалів у суспільстві призвели до невизначеності позиції молоді, що разом з економічними проблемами становить грунт для зростання злочинності та правопорушень серед неповнолітніх та молоді.

На сьогодні надзвичайно гострою є потреба підвищення виховної функції сім’ї, впровадження дієвих механізмів державної сімейної політики. Необхідно боротися як з наслідками безвідповідального батьківства, так і з його причинами. Одним із елементів цієї роботи могло б стати відродження практики організації дозвілля, відпочинку дітей за місцем проживання через гуртки та клуби.

Створення найсприятливіших умов, максимально наближених до домашніх для організації життя і розвитку дітей, оточення кожного вихованця турботою і увагою.

Опис проекту

Проблема, що вирішує проект:

На сьогодні можна говорити, що саме процес суспільного розвалу, широкого спектру соціальних змін дав поштовху розвитку негативних явищ у молодіжному середовищі, падінню суспільних норм, та моральних цінностей з поміж яких дитяча злочинність та правопорушення серед неповнолітніх займає одне з перших місць.

Докорінні зміни, що відбуваються в соціально-політичній та економічній сферах України справляють великий вплив на формування молодого покоління, його соціалізацію. Зниження виховного потенціалу школи, сім’ї та роботи за місцем проживання, відсутність чітко встановлених ідеалів у суспільстві призвели до невизначеності позиції молоді, що разом з економічними проблемами становить грунт для зростання злочинності та правопорушень серед неповнолітніх та молоді.

На сьогодні надзвичайно гострою є потреба підвищення виховної функції сім’ї, впровадження дієвих механізмів державної сімейної політики. Необхідно боротися як з наслідками безвідповідального батьківства, так і з його причинами. Одним із елементів цієї роботи могло б стати відродження практики організації дозвілля, відпочинку,виховання дітей за місцем проживання через гуртки, осередки клубів.

При більше детальному аналізі проблеми можна зробити наступні висновки:

 • Станом на 01.01.2011 р. в Житомирі за офіційними даними служби у справах дітей проживає 3860 тис. дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківських прав, на обліку органів внутрішніх справ перебуває понад 1800 неблагополучних дітей та їх батьків, (за неофіційною статистикою ці цифри треба множити на 10), крім того маємо 5619 дітей-інвалідів віком до 18 років.
 • Здебільшого заходи подолання висвітленої в офіційних джерелах проблеми дитячої бездоглядності і безпритульності спрямовуються на нейтралізацію вже постраждалих дітей, а не на профілактичну роботу.
 • Робота підліткових клубів за місцем проживання проводиться тільки в спортивному напрямку. А клубів інтелектуальних, творчих та духовних напрямків не має, мають місце тільки платні послуги для розвитку дітей, які надаються різними комерційними структурами, а такі послуги не всім доступні. Отож немає гарантій, що сьогодні благополучні діти завтра не стануть іншими.
 • У практиці виховної роботи з дітьми 4-14 років у дошкільних та шкільних установах м. Житомира та області відсутня єдина, цілеспрямована програма духовного й морального виховання.
 • Відсутність технічних і методичних умов для створення й поширення програми духовного й морального виховання дітей за місцем проживання.
 • Відсутність ідеології духовного й морального виховання дітей з 4 до 14 років у м. Житомирі.

Контингент осіб, які охоплюються роботою проекту: діти у віці від 4 до 14 років. Даний вік є найбільш сприйнятливим віковим періодом до засвоєння понять зла та добра, справедливості, рівності та інших цінностей, а також сприйняття позиції здорового способу життя. Так само до спільної роботи будуть залучатися і їхні батьки.

Практика діяльності щодо теми проекту програми:

За період існування організації проводились різнопланові заходи для дітей. В 2008 році «Планета для дітей» була залучена до участі в організації свята День міста, в рамках якого приймалась участь в концертній програмі для більш ніж 1000 дітей. Також була проведена профілактика негативних явищ серед підлітків в гімназії смт. Черняхів. Від початку діяльності кожен рік проводяться турніри з міні-футболу серед шкіл-інтернатів Житомира і Житомирської області. Було проведено ряд новорічно-різдвяних свят в дитячих садках та школах с. Новопіль, с. Березівка, с. Очеретянка, смт. Черняхів, с. Барашевка, м. Житомира, для дітей-інвалідів с. Тетерівка та м. Житомира, дітей-сиріт інтернату та дітей з дому сімейного типу м. Житомира. Планується проводити такі свята кожен рік. Організація також проводила акцію «Чи є життя після весілля?» на сімейну тематику в смт. Черняхів та акцію «Зупинимо епідемію» в підтримку профілактики гепатиту в Житомирі. Організація надалі продовжує опікуватись дітьми з будинку сімейного типу та дітьми – інвалідами. За час роботи організації було охоплено понад 4000 дітей.

Мета проекту:

Започаткувати духовно-моральне виховання дітей 4-14 років у м. Житомир шляхом організації дозвілля і відпочинку дітей по місцю проживання, проведення масових загальноміських акцій та заходів із залученням дітей до роботи клубу «Ти – найкращий в світі» з подальшим поглибленим соціально-профілактичним вихованням.

Завдання проекту:

Створити методичну базу (бібліотеку, фонограми, відеотеку) необхідну для розробки ідеології та реалізації програми духовного, морального, інтелектуального та фізичного виховання дітей з 4 до 14 років.

 1. Заснувати на території міста Житомира 3 осередки дитячого клубу «Ти – найкращий в світі» з використанням приміщень при ЖЕКах для роботи з дітьми за місцем проживання.
 2. Організувати дозвілля дітей з батьками для активного дитячого відпочинку і розваг, задоволення культурних потреб різновікових категорій дітей (4-14 років), створювати умови для спілкування дітей.
 3. Створити умови для творчого, інтелектуального, духовного і фізичного розвитку різновікової дитячої аудиторії, задоволення її освітньо-культурних потреб, розвитку художньої і технічної творчості, виховання екологічної культури.
 4. Сприяти підростаючому поколінню у творчій самореалізації, відновленні фізичних та духовних сил, формуванні позитивного сприйняття здорового способу життя як норми.

Очікувані результати:

 • «Планета для дітей» охопить своєю діяльністю до 3000 дітей віком від 4 до 14 років, які прийматимуть участь у проведенні культурно-дозвільних програм по місцю проживання, масових загальноміських акціях та заходах з залученням до роботи клубу «Ти – найкращий в світі».
 • Створиться навчальний підрозділ організації під назвою «Академія життя» з метою ґрунтовного навчання підлітків основам християнської моралі, етики і поведінки, виховання у дітей духу патріотизму та соціальної свідомості. «Ти – найкращий в світі» навчить і виховає в «Академії життя» не менше 400 дітей, які матимуть можливість з 12 років продовжити свою самореалізацію в благодійній організації «Планета для дітей».
 • Відбудеться духовно-моральне виховання на християнських цінностях дітей у м. Житомир.
Просмотров: 350
Опубликовано организацией Планета для детей
Категория благотворительности Наука и образование
Социальные ссылки
Уже сказали
  На данный момент на этой странице нет комментариев.
Уважаемый посетитель, комментарий на портале могут оставлять только зарегистрированные пользователи и организации. Если у Вас есть аккаунт, войдите. После входа Вы можете пользоваться всем сервисом на портале.
 • VK
 • Facebook
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Задать вопрос модератору
Здесь можно написать письмо модератору
Ваше имя
Ваш email
Текст