Международный благотворительный фонд «Отчий Дім»

Корнійко Роман Іванович

Основная информация

Руководитель
Корнійко Роман Іванович
Город
Адрес
вул. Петровського, 118 с. Петрівське Києво-Святошинський район Київська область Україна, 08141
Телефон
(044) 239-1334
Веб-сайт
Категория
Благотворительность 

Банковские реквизиты

Расчетный счет
26003285418001
Банк
КРУ КБ "Приватбанк"
МФО
321842
Код из ЕГРПОУ
21692634
О компании

Міжнародна Благодійна Фундація «Отчий Дім»

«Отчий Дім» - благодійна організація, яка була створена як відповідь на проблему безпритульності дітей в Україні.
«Отчий Дім» - це не дитячий будинок, а цілісна система послідовних програм комплексної реабілітації дитини, яка потрапила в умови, що загрожують її життю, подальшої інтеграції в суспільство, адаптації до життя в умовах сім’ї, з метою повернення її в реабілітовану сім’ю або, при неможливості цього, – усиновлення.
Головним принципом праці МБФ «Отчий Дім» є сімейність.
Головним пріоритетом праці МБФ «Отчий Дім» є інтереси дитини, а не форми роботи.
«Отчий Дім» збудовує дружні родинні стосунки не лише з дітьми, які виховуються в «Отчому Домі», але і підтримує їх з тими, хто залишив його стіни.
«Отчий Дім» не програма чи філія закордонної організації, це самобутня організація, яка, вивчаючи досвід роботи у всьому світі створює власні найкращі для дітей методики.
«Отчий Дім» співпрацює з багатьма українськими і закордонними благодійними, громадськими, релігійними організаціями.
«Отчий Дім» був заснований з ініціативи Романа Корнійка в 1996 році і став першою українською організацією, яка розпочала свою працю серед безпритульних дітей в Україні.
«Отчий Дім» пройшов непростий шлях від часу, коли забороняли працювати з безпритульними дітьми і звертати на них увагу суспільства до визнання діяльності на рівні держави, відзнаками вищими державними нагородами Президентів України.
Завдяки активній діяльності «Отчого Дому», Президент України Леонід Данилович Кучма в 2000 році назвав проблему безпритульності дітей національною проблемою в Україні.
«Отчий Дім» на власному прикладі спонукав державні заклади та неурядові організації до початку роботи з безпритульними дітьми.
Завдяки роботі навчального Центру «Отчого Дому» були підготовлені до цієї роботи 58 лідерів, які відкрили при підтримці «Отчого Дому» 26 центрів в різних регіонах України.
«Отчий Дім» став ініціатором створення Альянсу «Україна без сиріт», Міжнародної Благодійної Організації «Посланець Миру», Міжнародного Центру Розвитку та Лідерства, Всеукраїнського проекту з розвитку національного усиновлення «Нова сім’я» .

Географія проектів
Починаючи свою роботу в 1996 році МБФ «Отчий Дім» мав у своєму розпорядженні орендовану двокімнатну квартиру в одному зі спальних районів міста Києва. Становлення і розвиток МБФ «Отчий Дім» відбувалися завдяки підтримці і опіці Служби у справах дітей Київської області. На сьогодні Фундація проводить свою роботу на території Київської, Черкаської, Дніпропетровської областей України, АР Крим, міста Києва, має наступні Центри:
Наметовий табір соціальної адаптації «Острів Скарбів» (м. Керч, АР Крим)
Центр соціальної опіки дитини (Київська обл., с.Петрівське)
Центр сімейного виховання (Київська обл., с.Петрівське)
Відділ підтримки випускників «Отчого Дому» (Київська область, с.Петрівське)
Молодіжний Центр Адаптації «Крок до Самостійності» (Черкаська обл., м. Ватутіно)
Будинок милосердя «Джерело любові» (Черкаська обл., м. Ватутіно)
Центр допомоги Матері та дитини (Черкаська обл., м. Ватутіно)
Дитячий будинок Сімейного типу (Черкаська обл., м. Ватутіно, м.Радомишль - працює, м. Жовті Води – планується створення і відкриття)
Благодійна організація «Посланець миру» (м. Київ, Дн��провський район)
Відділ оздоровлення і відпочинку «Надія Пілігрима» (АР Крим, с.Штормове, м.Керч)
Міжнародний Центр Розвитку і Лідерства (м.Київ)

Праця «Отчого Дому» для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки. Діти залишаються без батьківського піклування в силу різних причин (смерть батьків, різні залежності батьків, антисоціальна поведінка). Діти дуже важко переживають втрату або розрив з батьками та рідним оточенням, не дивлячись на те, що більшість з них жили в жахливих умовах, що загрожували їх життю, здоров’ю та розвитку. Дітям потрібна не просто нова домівка, безпечні умови для життя, а, враховуючи індивідуальні особливості кожної дитини, комплексна допомога
Враховуючі особистісні потреби «дітей вулиці» та дітей з неблагополучних сімей, МБФ «Отчий Дім» розробив та впроваджує трьохступеневу адаптаційно-реабілітаційну програму, яка забезпечує найменш травматичну для дитини підготовку до проживання в умовах постійної сім’ї. В співпраці з Службами у справах дітей Київської області та міста Києва працівники ведуть пошук кризових сімей, що потребують допомоги і за потребою, де неможливо допомогти в родині, діти вилучаються. Реабілітація починається в таборі «Острів скарбів», де діти (30-50 дітей) протягом двох літніх місяців, перебуваючи на морі, в природних умовах, виконуючи ігрові задачі, оволодівають навичками комунікації, самообслуговування, відкривають для себе нові пріоритети, цілі та налаштовуються на їх досягнення. Програма табору побудована так, щоб діти максимально занурились в світ пригод, нових відкриттів, цікавих подорожей.
Другий ступінь реабілітації відбувається в Центрі соціальної опіки дитини при МБФ «Отчий Дім», де може перебувати до 18 дітей одночасно. В умовах, максимально наближених до домашніх, ЦСОД допомагає дітям подолати прогалини в навчанні (до послуг дітей індивідуальна форма навчання, екстернат); психологічний, медичний та юридичний відділи ЦСОД надають комплекс індивідуальної, особистісної зорієнтованої допомоги. Багато зусиль прикладається для розвитку таланів та здібностей дітей. На базі Центру працює:
вокальний колектив «Співочі сердечка». Колектив приймає участь у концертах, фестивалях, конференціях та конкурсах, дуже багато виступає як в Україні, так і за її межами. Кожна пісня, яку виконують дівчата, дарує радість та позитивний заряд енергії. Коли бачиш їх, навіть важко уявити, що у недалекому минулому вони пережили дуже скрутні часи.
Театральна студія «Діалог», де діти приймаючи участь в виставах та театральних постановках, набувають навичок спілкування, впевненості в собі, перемагають свої страхи.
Театральна студія «Діалог» та вокальний колектив «Співочі сердечка» зі своїми програмами відвідують дитячі будинки, дитячі колонії, спецшколи, будинки інвалідів, лікарні, тощо.
Центр дитячої творчості, де діти своїми руками можуть зробити цікаві саморобки, що сприяє реабілітаційному процесу та підвищенню самооцінки дитини.
Завершується реабілітація у Центрі сімейного вихованням «Моя сім’я», на базі якого побудовано шість п’ятикімнатних квартир з усіма зручностями, до яких заселяються спеціально підготовлені сімейні пари, готові прийняти на виховання 8 вихованців з ЦСОД. Таким чином утворюється сімейна група, спрямована на формування у дітей правильного розуміння поняття сімя, активної життєвої позиції, самосвідомості, на закладення правильних життєвих та духовних цінностей. Батьки-вихователі організовують навчальний процес дітей, захищають інтереси дітей своєї сімейної групи в усіх інстанціях. Один з батьків-вихователів оформляє опікунство на дітей своєї сімейної групи і представляє інтереси дітей та захищає їх права, несе повну відповідальність за кожну дитину, як опікун. Діти проживають у комфортних затишних умовах, створено чудовий мікроклімат для ефективної реабілітації. По завершенню реабілітації більшість дітей є адаптованими для проживання в родині та спілкування з соціумом і влаштовуються в сім’ї для постійного проживання. Сімейні групи створюються терміном до 3 років, так як головним завданням є усиновлення. Ми вважаємо, що не один дитячий будинок, самий найкращий в світі не замінить дитині сім’ю!
Програма відпочинку та оздоровлення «Надія Пілігрима» - не лише для дітей «Отчого Дому», але і для дітей-сиріт з інших дитячих центрів. Кожного літа на 2-х базах відпочинку в АР Крим має можливість бути оздоровленими до 240 дітей. Крім того, для досягнення педагогічних цілей, проводяться туристичні походи в Кримські та Карпатські гори, сплави по річках.

Програма підтримки випускників «Отчого Дому» та інших дитячих закладів з різних областей України полягає в наданні фінансової, матеріальної, моральної, юридичної допомоги вказаним категоріям дітей. Під опікою знаходиться 40 дітей.
Реабілітаційна програма для роботи з батьками дітей направлена на створення умов для повернення в біологічні сім’ї, щоб батьки (чи один із батьків) самі пройшли реабілітацію і можуть опікуватися своїми дітьми і дбати про них;
Дитячий будинок сімейного типу в м. Радомишль та м. Жовті Води, в якому виховується по 10 дітей, та в м. Ватутіно відкрився 26 жовтня 2011 року.
Відділ з усиновлення «Нова сім’я» Для кожної дитини, яка залишилась сиротою, ми прагнемо знайти нових батьків, які б прийняли їх у свої родини та піклувались про них, як про своїх рідних дітей, для цього ведеться популяризація ідеї національного усиновлення. Випущено 2 видання єдиного посібника з питань усиновлення. Усиновлення «Усиновлення. Крок за кроком», фільм «Просто неба», ряд відео кліпів, постійно проводяться тренінги.
Міжнародна Благодійна Організація «Посланець Миру». Організація, яка створена з ініціативи МБФ «Отчий Дім» для того, щоб показати дітям як потрібно і приємно надавати допомогу іншим знедоленим людям: дітям і дорослим з обмеженими можливостями, багатодітним та малозабезпеченим родинам. Ця Благодійна організація отримує і розподіляє гуманітарні вантажі з різних країн від багатьох організацій і розподіляє їх між тими організаціями і людьми, які цього потребують по всій Україні. Також організація реалізує проект «Зігрій промінчиком душі», основною метою якого є профілактика соціального сирітства через роботу з дітьми та сім’ями, що опинились в складних життєвих обставинах. В Дніпровському районі міста Києва розпочав свою роботу проект «Друзі онлайн», де завдяки інтернет-технологіям Skype ведеться не просто нагляд за дітьми з обмеженими можливостями, які спілкуються між собою, мають змогу навчатися, але й надається можливість мамам уділити більше часу собі і іншим членам сім’ї.
Центр матері і дитини – центр, який розпочав свою роботу 26 жовтня 2011 року в місті Ватутіно Черкаської області, і буде надавати допомогу вагітним жінкам, які попали в скрутні життєві обставини та жінкам, які народили дитину і вирішили зберегти її. Центр розрахований на 10 вагітних і 8 породіль.
Будинок милосердя «Джерело любові» для одиноких людей похилого віку – створений для того, щоб надати притулок одиноким людям похилого віку, розрахований на 12 чоловік, а для наших дітей – можливість піклування про стареньких – це ще одна можливість проявити милосердя і доброту до бабусь і дідусів і підняти рівень свого соціального значення.
Соціальний гуртожиток «Крок до самостійності» - проект, який розроблений для того, щоб надати необхідну допомогу випускникам Отчого Дому та інших інтернатних закладів після виходу в самостійне життя.
Тепличне господарство – дві земельні ділянки для вирощування овочів, ягід і прищеплення дітям любові та бажання працювати на землі.
Міжнародний Центр Розвитку та Лідерства – створений для проведення конференцій, тренінгів, семінарів для навчання спеціалістів та фахівців, які працюють з дітьми групи ризику по всій Україні.
Отчий Дім ініціює проведення конференцій, тренінгів, семінарів, направлених на підготовку і навчання спеціалістів та фахівців, які працюють з дітьми групи ризику по всій Україні. Отчий Дім займає активну позицію щодо формування громадської думки по відношенню до благодійництва, до дітей-сиріт, до усиновлення.
В 2010 році Отчий Дім виступив одним з ініціаторів створення Альянсу «Україна без сиріт» і брав активну участь в організації і проведенні першої всеукраїнської конференції «Україна без сиріт», яка стала офіційним стартом діяльності Альянсу. Це рух, місією якого є досягти справжньою турботою життя кожної дитини-сироти, дати можливість кожній дитині в Україні зростати в люблячій сім’ї та попередити сирітство в країні.Друковані видання
1. «Усиновлення .Крок за кроком.» Посібник на допомогу батькам Роман Корнійко зі співавт.
Посібник розроблено в рамках проекту «Нова СІМ’Я», який реалізовує Міжнародна Благодійна фундація «Отчий дім», на допомогу батькам, які бажають розширити свою сім’ю шляхом усиновлення або ще тільки розмірковують про це.
2. Социально-психологическая помощь семья�� и детям групп риска: Практическое пособие: в 4 т. – СПб.:Питер, 2009.
Пособие издано по инициативе Национального фонда защиты детей от жестокого обращения. Роман Корнийко – в числе научных редакторов издания. Рассчитано на широкий круг читателей и может быть рекомендовано руководителям и специалистам учреждений и служб, оказывающих социально-психологическую помощь семьям и детям групп риска. Пособие также может быть использовано как учебник для вузов, курсов и институтов повышения квалификации и как справочное пособие.


Миссия

Допомогти дитині в складних життєвих обставинах і тим самим змінити покоління, збудувати майбутнє і творити історію!

Комментарии для организации
    На данный момент на этой странице нет комментариев.
Уважаемый посетитель, комментарий на портале могут оставлять только зарегистрированные пользователи и организации. Если у Вас есть аккаунт, войдите. После входа Вы можете пользоваться всем сервисом на портале.
Сведения о регистрации
Дата регистрации организации
4 Января 1999
№ документа
0118
Наименование органа, выдавшего свидетельство
Дніпровська района у місті Києві державна адміністрація
Населенный пункт, в котором находится регистрирующий орган
Київ
Учредители организации
Роман Корнійко з співзасновниками
Задать вопрос модератору
Здесь можно написать письмо модератору
Ваше имя
Ваш email
Текст