Проект «Національна телемедична мережа» МБФ Портал, MBF Портал, mbfportal.com
Дата публикации: 29.03.2012 в 17:30

Проект «Національна телемедична мережа»

Проект «Національна телемедична мережа»

Актуалізація проблеми

Загалом, у світі 15% дітей не мають можливості отримати вчасну допомогу, щоб врятувати своє життя. В Україні смертність дітей до 1 року складає 9 малюків на тисячу народжених живими. У Франції цей показник дорівнює 5, Великобританії – 4,5 .

Показники смертності українців від серцево-судинних захворювань, діабету є одними з найвищих на континенті. На цьому фоні відбувається поступове скорочення мережі державних багатопрофільних медичних закладів. Існуючі медичні заклади, особливо в сільській місцевості, недостатньо укомплектовані обладнанням, медикаментами, кваліфікованими кадрами.

Хронічний брак коштів у державній медицині та відсутність системної програми дій для підвищення кваліфікації медичних фахівців не дозволяють сподіватись на покращення цієї ситуації у найближчій перспективі.

Шляхи вирішення

Можливим вирішенням проблеми в найближчий перспективі могло б стати надання можливості лікарям всіх рівнів можливості спілкування з колегами, проведення різноманітних програм дистанційного навчання та підвищення кваліфікації, дистанційного проведення консультацій пацієнтів тощо.

Сучасне вирішення цієї проблеми полягає у створенні національної телемедичної мережі, яка дозволила б кожному лікарю у будь-якому куточку країни оперативно спілкуватися з колегами, отримуючи оперативну допомогу при вирішенні невідкладних питань в особливо складних випадках, коли виставлення діагнозу проблематичне або не однозначне.
Телемедицина – це можливість економити до 40% коштів у системі охорони здоров'я.

Для реалізації проекту «Національна телемедична мережа» необхідно укомплектувати медичні заклади сучасним мультимедійним обладнанням і програмним забезпеченням для організації телемостів з кращими дитячими клініками світу та України. Це дозволить проводити повноцінні медичні консультації дистанційно, знижуючи ризик ускладнень у пацієнтів у два-три рази і в п'ять-шість – підвищуючи шанси на отримання позитивного клінічного результату.

Телемедицина відкриває нові можливості для галузі, зокрема це:

  • безперервна медична освіта медичних фахівців;
  • медичний кол-центр;
  • консультації пацієнтів: аудіо, відео та інші дані легко стають доступними для пацієнта і лікаря, що спрощує визначення діагнозу і подальшого плану лікування;
  • віддалений моніторинг пацієнта із використанням спеціальних пристроїв (наприклад, визначення рівня глюкози в крові або електрокардіограми серця).

І, що особливо важливо, за консультацією фахівця в режимі реального часу можуть звернутися пацієнти, які мешкають у віддалених районах, або ті, хто надто хворі, щоб подорожувати на великі відстані для відвідання медичного закладу.

Особливої актуальності проект набуває в умовах реформування медичної галузі, оскільки дає можливість проводити дистанційні медичні консультації для лікарів загальної практики (сімейні лікарі).

Механізм реалізації

Перший етап проекту (базовий) передбачає протягом 2012 року забезпечення кожної лікарні обласного рівня точкою доступу до відеоконференцзв'язку. З цією метою буде придбане необхідне програмне забезпечення, яке дозволить з'єднати названі лікарні в одну мережу та здійснювати якісні відеоконференції. Крім того, обласні медичні осередки буде забезпечено необхідним обладнанням (портативний комп’ютер та високороздільна камера).

У проекті на безоплатних засадах зможуть взяти участь всі державні медичні заклади. Підключення медичних закладів до Національної телемедичної мережі буде здійснюватися Фундацією на підставі попередньо укладених договорів про співпрацю.

Це стане платформою для впровадження другого етапу проекту (2013 рік) – встановлення необхідного обладнання для передачі рентгенограм, знімків ультразвукової діагностики, комп’ютерної томографії та інших документів, що містять текст, знімки або графіку на великі відстані в режимі реального часу.

Фонд коштів для реалізації проекту буде формуватись з пожертв підприємств-партнерів, приватних осіб. Пожертви приватних осіб будуть залучатися шляхом проведення масових благодійних акцій зі збору пожертв («Милосердний Валентин», «Добра справа», «В гостях у Св. Миколая»).

Просмотров: 565
Категория благотворительности Охрана здоровья
Социальные ссылки
Другие программы организаций
Уже сказали
    На данный момент на этой странице нет комментариев.
Уважаемый посетитель, комментарий на портале могут оставлять только зарегистрированные пользователи и организации. Если у Вас есть аккаунт, войдите. После входа Вы можете пользоваться всем сервисом на портале.
Задать вопрос модератору
Здесь можно написать письмо модератору
Ваше имя
Ваш email
Текст