Осередок здорового дозвілля МБФ Портал, MBF Портал, mbfportal.com
Дата публикации: 01.03.2012 в 17:31

Осередок здорового дозвілля

Осередок здорового дозвілля

Актуалізація проблеми

Захворювання на діабет та серцево-судинна недостатність посідають лідируючі місця за рівнем смертності. Профілактика таких захворювань значною мірою залежить від зовнішніх обставин і, в першу чергу, від способу життя людини. Якщо звернутися до лікарів із запитанням, як запобігти цим захворюванням, то головною порадою буде: «РУХАТИСЬ!».

Звичайно, до цього додається здорове харчування, відсутність шкідливих звичок, але усім відомо, що рух є основою життя. Через «сидячий» спосіб життя, коли молодь та діти проводять багато часу вдома, за комп’ютерами, граючи, або подорожуючи мережею Інтернет, організм людини слабне. В Україні менше половини юнаків і дівчат залучено до занять фізкультурою і спортом, тільки 30% молоді без ризику для здоров’я можуть виконувати нормативи фізичних навантажень.

Шляхи вирішення

2012 рік проголошено в Україні Роком спорту та здорового способу життя.  Фундація надає великого значення популяризації активного способу життя.

Дуже часто популяризація здорового способу життя обмежуються проведенням інформаційних кампаній (соціальна реклама). Проте, як показує практика, самі лише заклики та гасла не в змозі вирішити проблеми, оскільки наявна в Україні інфраструктура не задовольняє потреб суспільства у фізичному розвитку. Тому, Фундація ініціює реалізацію проекту «Осередок здорового дозвілля», метою якого є створення загальнодоступних, комфортних і безпечних умов для занять фізкультурою та спортом.

Механізм реалізації

Проект передбачає встановлення у загальнодоступних місцях центрів дозвілля, які складаються з 4-ох модулів:

  • ЗДОРОВ`Я (майданчик для занять вуличним фітнесом);
  • СПОРТ (майданчик для ігрових видів спорту);
  • ДИТИНА (ігровий майданчик для дітей) ;
  • ДОЗВІЛЛЯ (зона для відпочинку).

Вартість кожного з таких осередків залежатиме від розміру, комплектації, місця розташування. Успішність реалізації проекту залежатиме від готовності місцевої влади сприяти у питаннях виділення необхідної площі та облаштування довколишньої території, за потреби – підключення до комунікацій.

Орієнтовний графік реалізації проекту «Осередок здорового дозвілля»:

  • Львів 04 – 05.2012;
  • Одеса 06 – 08.2012;
  • Дніпропетровськ 09 – 10.2012.

Кожен етап проекту передбачає налагодження взаємодії із адміністрацією міст, укладання угод із підрядниками, організацію святкових заходів з нагоди відкриття об’єктів.

Очікувані результати

Реалізація проекту стане наочною рекламою здорового способу життя та цивілізованих правил співіснування. Кожен з центрів дозвілля стане загальнодоступним та зручним місцем проведення вільного часу для різних вікових груп населення (дітей та їх батьків, молоді та людей похилого віку).

Проведення змагань із Street Workout стане ефективним засобом для проведення інформаційної компанії з популяризації вуличного спорту та здорового способу життя серед молоді. Вже сьогодні активних прихильників руху Street Workout в Україні близько 30 тис. чоловік (85% віком від 12 до 26 років, 15% віком від 26 до 50 років).

Просмотров: 383
Категория благотворительности Физкультура и спорт
Социальные ссылки
Другие программы организаций
Уже сказали
    На данный момент на этой странице нет комментариев.
Уважаемый посетитель, комментарий на портале могут оставлять только зарегистрированные пользователи и организации. Если у Вас есть аккаунт, войдите. После входа Вы сможите пользоваться всем сервисом на портале.
Задать вопрос модератору
Здесь можно написать письмо модератору
Ваше имя
Ваш email
Текст