Програма підтримки та розвитку обдарованого юнацтва – студія «Світлограй» МБФ Портал, MBF Портал, mbfportal.com
Дата публикации: 06.12.2012 в 12:40

Програма підтримки та розвитку обдарованого юнацтва – студія «Світлограй»

Програма підтримки та розвитку обдарованого юнацтва – студія «Світлограй»

Об’єднання «Оксія» активно співпрацює зі школами Житомирщини. Так, учасники об’єднання неодноразово проводили творчі вечори в шкільних стінах, знайомили дітей із надбаннями сучасного мистецтва, вели майстер-класи для обдарованих школярів. 

З 2009 року на базі ЗОШ №21 м. Житомира працює літературний осередок – студія «Світлограй», де викладаються основи поетичної творчості для школярів середньої та старшої ланки.

Керівником цієї студії є житомирська поетеса Паламарчук Ніна Миколаївна, учасник молодіжної організації «Оксія», вчитель математики за фахом. Педагогічний експеримент довів важливість існування такого творчого осередку, де б учні могли спілкуватись, виявляти власні літературні здібності та скеровувати свій творчий потенціал.

Метою роботи літературної студії є не стільки навчити римувати, скільки надати почуття краси мови, розвинути уяву та розуміння образу, як невід’ємної частини поетичного мовлення. Учасники студії на занятті не лише вправляються у вмінні визначати розмір віршованих рядків або в написанні поезії ямбом чи дактилем, але й розвивають уяву, розширюють словниковий запас. Серед досягнень студійців численні перемоги на міських та обласних конкурсах як віршованого слова, так і художнього читання, кілька випущених «ластівок» – брошур власного видавництва із віршами студійців, публікації у періодичній пресі та у поетичних альманахах Житомирщини, власна збірка учнів «Вулиці життя» (2011 рік).

Метою роботи студії «Світлограй» є також підвищення загального рівня культури учнівської молоді, розвиток творчого, інтелектуального потенціалу, вироблення здорового, повноцінного світогляду, виховання естетичного смаку.

Мета конкретизується в наступних завданнях:

 • стимулювати учнів до глибшого розуміння проблем, пов’язаних із створенням нової художньої інформації, розвивати уміння пошуку нових образів та сюжетів;
 • розвивати творчі здібності та уяву учнів під час створення поетичних та прозових творів;
 • розвивати вміння відчувати та знаходити смислові відтінки слова;
 • формувати вміння аналізу художніх текстів, критичне мислення, вміння складати та висловлювати власну думку, самокритичність;
 • збагачувати мовлення учнів, розширювати словниковий запас та привчати до безперервної роботи над собою, прагнення до самовдосконалення;
 • прививати естетичний смак, виховувати любов до рідної мови і повагу до інших мов;
 • організувати молодих літераторів до виступу перед читацькою аудиторією, формувати активну соціальну позицію сучасного митця, розвивати вміння вести діалог з аудиторією, ораторські навички та акторські здібності.
Просмотров: 729
Опубликовано организацией Оксія
Категория благотворительности Наука и образование
Социальные ссылки
Другие программы организаций
Уже сказали
  На данный момент на этой странице нет комментариев.
Уважаемый посетитель, комментарий на портале могут оставлять только зарегистрированные пользователи и организации. Если у Вас есть аккаунт, войдите. После входа Вы можете пользоваться всем сервисом на портале.
 • VK
 • Facebook
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Задать вопрос модератору
Здесь можно написать письмо модератору
Ваше имя
Ваш email
Текст