- Снова открыт Дом здоровья "Сила любви"
- В Павлоградской воскресной школе открыли специализированный класс для слаборазвитых детей
- Благодійний марафон "Доброта Миколая"
- Відпочинок вихідного дня- Медовий Спас!
- 1 сентября 2011г. в «Школе Ирины»
- Новый номер Библиотеки Добра
- Благотворительный проект «Детство для всех!»
- Анонс благотворительного марафона к Международному дню онкобольного ребенка в Харькове
- Праздники по будням в «Школе Ирины».
- Благотворительная акция «Открой сердце – Выбери жизнь!» в честь празднования Масленицы
- Мітинг в підтримку сімейних цінностей
- Добрые сердца Днепропетровска, объединяйтесь!
- Вулична акція "Живі книжки попереджають про небезпеку"
- Херсонская молодежь примется помогать больницам
- Підсумки конкурсу
- Зустріч Львівських громадських організацій інвалідів з керівництвом області
- Мастер-класс "Рисуем Карпаты"
- В здоровом теле здоровый дух
- Запрошуємо на Майстер-клас з писанкарства "Всесвіт у долонях"
- Занятия в гончарной мастерской
Нова програма «Школи Ірини»
На сьогоднішній день жодній сімї в Україні не можливо дати гарантію народження на сто відсотків здорової дитини, але скільки б не було несприятливих факторів розвитку, кожна дитина гідна того, щоб бути щасливою. Більшою мірою це стосується тих дітей, які народилися з важкими порушеннями центральної нервової системи і генетичними ураженнями організму. А також дітей, які стали інвалідами внаслідок помилкового медичного лікування.
Сімї, в яких зявилась на світ така дитина, частіше всього залишаються сам на сам з вирішенням проблем виховання, лікування і догляду, не кажучи вже про реабілітацію такої дитини в суспільстві. Самі батьки знаходяться в тяжкому депресивному стані і теж потребують негайної психологічної допомоги. Частіше, вони відмовляють собі в цьому, бо таку допомогу важко отримати централізовано і для батьків, і для дитини. Тому, на жаль, буває, що такі сімї розпадаються, стають неповними. Але ж, ми знаємо, яку неоціненну роль відіграє сімейне виховання в реабілітації ��итини з особливими потребами. Із власного досвіду ми знаємо, що кваліфікована допомога фахівців і виховання в родині можуть допомогти дитині знайти свою стежку в цьому світі.
Головними проблемами, які виникають у дітей з вадами, є недорозвинення пізнавальної і емоційної сфери, моторні розлади, порушення комунікативної функції та соціальних звязків. Першочерговим стає завдання з раннього віку почати комплексну психолого-педагогічну і фізичну реабілітацію дитини і, якомога раніше, надати психологічну підтримку сімї, що опинилася в стресовому стані через хворобу дитини. Ми знаємо, що чим раніше починається корекційна робота з дитиною, тим кращі результати вона дає. Не можна гаяти дорогоцінний час.
На виконання Закону України «Про реабілітацію інвалідів в Україні» і спираючись на статтю 5 цього Закону, в якій говориться: «Реалізація державної політики у сфері реабілітації інвалідів покладається на органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які у співпраці та партнерстві з громадськими організаціями інвалідів забезпечують розробку і виконання програм для запобігання виникненню інвалідності, компенсації вад і розладів функцій організму особи, створення умов для їх усунення шляхом, медичної, психолого-педагогічної, психологічної, фізичної, професійної, трудової, фізкультурно-спортивної, соціальної реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів».
ПМГО «Школа Ірини» розробила власну «Програму комплексної ранньої реабілітації дітей з функціональними обмеженнями раннього, дошкільного та шкільного віку».
Мета Програми
Метою програми є створення системи послуг комплексної ранньої реабілітації для дітей з функціональними порушеннями раннього, дошкільного та шкільного віку, спрямованої на формування способів оволодіння знаннями, уміннями, навичками, надання психологічної допомоги, засвоєння правил суспільної поведінки, шляхом здійснення системної корекційно-педагогічної роботи і психологічної підтримки сімї, яка виховує неповно справну дитину.
Відсутність системи ранньої педагогічної корекції для дітей з когнітивними порушеннями не дає можливості в повній мірі використати всі резерви організму дитини для кращої компенсації порушених функцій. Лікарі-психіатри і неврологи підтверджують необхідність активного педагогічного впливу в період лікування дитини медичними засобами. Відсутність раннього корекційно - педагогічного впливу порушує низку проблем.