05 жовтня 2011 року в м. Тульчин, Вінницької області, відбувся семінар-тренінг. МБФ Портал, MBF Портал, mbfportal.com
Дата публикации: 12.10.2011 в 14:21

05 жовтня 2011 року в м. Тульчин, Вінницької області, відбувся семінар-тренінг.

05 жовтня 2011 року в м. Тульчин, Вінницької області, відбувся семінар-тренінг.

05 жовтня 2011 року в м. Тульчин Вінницької області в рамках проекту «Оптимізація співпраці влади, неурядових організацій і місцевих громад Вінницької області з питань покращення ідентифікації чоловіків, постраждалих від торгівлі людьми» (за фінансової підтримки Міжнародної організації з міграції (МОМ) Представництва в Україні та Агентства США з міжнародного розвитку (USIAD) працівники ВОПО «Джерело надії» провели семінар-тренінг «Попередження торгівлі людьми серед чоловіків.

 Ідентифікація чоловіків, постраждалих від торгівлі людьми» Відповідальна за проведення семінару у місті Тульчин – головний спеціаліст відділу у справах сім’ї та молоді – Крисюк Лариса Іванівна відкрила захід привітанням та інформацією про готовність до співпраці влади з громадськими та міжнародними організаціями в сприянні кращому розумінню проблеми торгівлі людьми серед чоловіків та ідентифікації постраждалих чоловіків.

Вона відзначила, що майже вся існуюча діяльність у сфері надання допомоги постраждалим від торгівлі людьми та здійснення профілактичної роботи здійснювалась і здійснюється за ініціативи громадських організацій. Тому:

- підвищення рівня про поінформованості представників влади та місцевих громад стосовно проблеми торгівлі людьми серед чоловіків;

- набуття фахівцями навичок ідентифікації постраждалих чоловіків;

- налагодження системи перенаправлення чоловіків, постраждалих від торгівлі людьми, для надання їм допомоги,

- зміцнить потенціал спільної праці у вирішенні проблеми трудового рабства серед чоловіків, що і буде важливою передумовою успіху.

Далі тренер семінару М.Добровольська провела заняття згідно плану. Учасники отримали інформацію про суспільні стереотипи чоловіків, постраждалих від торгівлі людьми, визначили основні характеристики та причини їх трудової міграції. Весь теоретичний матеріал підкріплювався прикладами з життя. При перегляді сюжету фільму «Небезпечна гра» присутні відслідковували типові дії злочинців-вербувальників та опрацювали «Ланцюг злочинних дій» (роздатковий матеріал).

«Торговці живим товаром – тонкі психологи і для кожної жертви готують окрему пастку, заманюючи її здебільшого гарними, у порівнянні з українськими мірками, заробітками, умовами життя чи безхмарними перспективами, – розповіла М.Добровольська.

«Рожеві окуляри, через які дивляться на роботу за кордоном, часто перетворюються на чорну пов’язку на очах у жертви. Тому, перш ніж зважуватись на заробітки, потрібно подбати про свою безпеку»,- зауважила тренер. «А щоб цю ситуацію змінити, ми проводимо просвітницьку діяльність та реалізуємо проект «Покращення ідентифікації чоловіків, які постраждали від торгівлі людьми».

Після цього пропонувались до розгляду «Індикатори МОП» для набуття навичок ідентифікації постраждалих чоловіків та визначення різниці між ситуацією торгівлі людьми, та нелегальним перевезенням мігрантів. Було дуже приємно, що ця тема викликала резонанс серед присутніх. Зокрема виступила начальник інфекційного відділення Тульчинської районної лікарні, Баланова Валентина Василівна, яка розповіла про випадки розповсюдження ВІЛ-інфекції серед наших заробітчан. Вона наголосила на тому, що великою проблемою заробітчанства є відрив від сім’ї, коли чоловіки багато місяців або років знаходяться далеко від дружин. Більшість з них не витримують випробування відстанню і зраджують, причому часто без засобів захисту. А це великий ризик. Валентина Василівна навела приклад, коли ВІЛ – інфікована жінка мала стосунки з бригадою чоловіків – заробітчан, а згодом ті прийшли перевірятися всім колективом.

Учасники тренінгу виявили особливу зацікавленість у практичній вправі «Психологічний портрет чоловіка – успішного заробітчанина, та чоловіка – постраждалого від торгівлі людьми». Вони яскраво презентували та коментували свої групові роботи.

Варто відзначити неформальне відношення цільової аудиторії до теми даного проекту та зацікавленість у отриманні нових знань і навичок.

Начальник відділу у справах сім’ї та молоді – Чепернатий Сергій Вікторович подякував співробітникам ВОПО «Джерело надії» за проведення семінару – тренінгу та зауважив: «Плануємо продовжити розпочату роботу у Тульчинському районі».

Менеджер проектів ВОПО “Джерело надії” Маргарита Хазіна

Просмотров: 294
Опубликовано организацией Джерело надії
Категория благотворительности Гуманитарные проекты
Социальные ссылки
Другие акции организаций
Уже сказали
    На данный момент на этой странице нет комментариев.
Уважаемый посетитель, комментарий на портале могут оставлять только зарегистрированные пользователи и организации. Если у Вас есть аккаунт, войдите. После входа Вы сможите пользоваться всем сервисом на портале.
Задать вопрос модератору
Здесь можно написать письмо модератору
Ваше имя
Ваш email
Текст